26. Čaj pro vaše oči: výzkum zjisti, každodenní šálek horkého čaje snižuje riziko glaukomu o překvapivých 74%

03.03.2018 21:45

Ralph Flores

Dobrá zpráva pro každého, kdo je příznivcem čaje: vědecký výzkum naznačuje, že každodenní šálek čaje může snižovat pravděpodobnost vzniku glaukomu!

Podle studie, která byla provedena na Kalifornské univerzitě, snižuje každodenní pití čaje nebezpečí vzniku glaukomu až o 74%. Odhaduje se, že jen ve Spojených státech toto onemocnění postihlo 2,72 miliónu lidí.

Vědci zjistili, že jiné nápoje takový účinek nemají.

Glaukom je charakteristický tím, že v oku narůstá vnitřní tlak, který může poškozovat oční nerv. Podle statistik WHO je druhou hlavní příčinou vzniku slepoty na celém světě.

Zmíněná studie byla publikována v magazínu the British Journal of Opthalmology a vycházela z dat průzkumu z let 2005-2006, který měl název National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES). Tento průzkum měl podat přesný obraz o zdraví a stavu výživy dospělé i dětské populace. Z celkového počtu 10 000 subjektů prošlo očním vyšetřením 1 678 lidí a z nich 84 mělo glaukom.

U všech pozorovaných byly prověřovány jejich pitné režimy prostřednictvím dotazníku. Výsledky ukázaly, že téměř polovina pije často kávu a pouze méně než 10% z nich pije denně teplý čaj.

„Ti, kteří holdují čaji, by u toho měli vydržet, aby nemuseli mít obavy z glaukomu,“ říká vedoucí studie Dr. Anne Coleman. „Dává to smysl, ale budeme se o tom muset ještě ujistit v dalších studiích.“

Přínosy pití čaje

Pití čaje, především zeleného, který je bohatý na antioxidanty, může mít výrazné přínosy pro lidské tělo. Zde je výčet některých z nich:

  • Obsahuje bioaktivní sloučeniny - zelený čaj obsahuje mnoho důležitých nutrientů, mezi které patří polyfenoly flavonoid nebo katechin, jež jsou účinné antioxidanty. Podílí se na likvidaci volných radikálů v našem těle a chrání tak naše tělesné buňky před poškozením.

  • Zlepšuje mozkové funkce - zelený čaj je stimulantem, obsahujícím kofein, který nás udržuje svěží. Kromě toho obsahuje i aminokyselinu L-theanin, která podporuje tvorbu dopaminu a produkci alfa vln v mozku.

  • Podporuje spalování tuků a tělesnou výkonnost - u zeleného čaje bylo prokázáno, že zrychluje metabolismus a spalování tuků.

  • Obsahuje antioxidanty, které mohou snižovat riziko vzniku některých rakovin - zelený čaj je zdrojem účinných antioxidantů, které působí proti množení rakovinných buněk, především u rakoviny prostaty, vaječníků nebo konečníku.

  • Může snižovat rizika Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby ve starším věku - při testování na zvířatech bylo doloženo, že sloučeniny katechinů v zeleném čaji ochraňují neurony a snižují riziko vývoje těchto chorob.

  • Dokáže ničit bakterie v ústech a zlepšovat zdraví zubů - polyfenoly v zeleném čaji, z nichž nejvýznamnější je katechin, dokáží hubit škodlivé bakterie v ústech - proto může zelený čaj pomáhat i při zápachu z úst.

  • Může snižovat riziko vzniku diabetu 2.typu - u zeleného čaje se již prokázalo, že snižuje hladiny cukru v krvi, což je typický problém u nemocných s diabetem.

Pokud se chcete dozvědět více o čaji a jeho dalších přínosech pro lidské tělo, navštivte například server Natural.news


 

Doporučené zdroje:
www.dailymail.co.uk/health/article-5181347/How-daily-cuppa-beat-glaucoma.html
www.bmj.com/company/newsroom/drinking-hot-tea-every-day-linked-to-lower-glaucoma-risk/
www.reuters.com/article/us-health-glaucoma-hot-tea/drinking-hot-tea-linked-to-lowered-glaucoma-risk-idUSKBN1EQ17H
www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-green-tea
www.naturalnews.com/029496_polyphenols_green_tea.html


 

(Přeloženo z www.naturalnews.com/2018-01-02-tea-for-your-eyes-research-finds-a-daily-cup-of-hot-tea-reduces-the-risk-of-glaucoma-by-a-shocking-74.html)