35. Pánové, zjistili jste, že máte BHP?

12.03.2017 18:15

Jakmile váš věk přesáhne padesátku, pak je pravděpodobnost, že máte zvětšenou prostatu, více než 50% a s přibývajícími lety se to stane téměř jistotou. Dá se s tím samozřejmě žít, ale je také možné proti tomu něco dělat. Několik alternativních přístupů bude zmíněno v tomto článku.

Vše, co budete potřebovat dělat, je změnit několik svých návyků v životním stylu. Pokud tedy chcete něco napravit kvůli lepšímu zdraví, je na čase začít především s nápravou několika svých špatných návyků. Pojďme si tedy projít kroky, které vám mohou zajistit zdravý režim pro vaši prostatu. Neočekává se, že byste se začali řídit všemi najednou, ale dokonce i malé změny budou mít vliv! I kdybyste se pokusili ve svém životním stylu zavést jen některé z nich, vaší prostatě to pomůže k větší odolnosti proti nemocem a infekcím a nebudete muset řešit potíže, jež by jinak nastaly.
Níže tedy máte 7 kroků, jak si udržet svou prostatu co nejdéle funkční a zdravou:

1 - VĚNUJTE SE FITNESS A VYHÝBEJTE SE DLOUHÉMU SEZENÍ!
Sezení po dlouhou dobu nikdy není dobré pro vaši prostatu, protože stlačuje její okolí a vyvolává její citlivost. Pokud se už nemůžete vyhnout dlouhému sezení ve svém zaměstnání, zkuste používat speciální měkký polštář s odlehčeným středem, který napomáhá odstranit pocit nepohodlí a preventivně brání vašim pozdějším potížím.
Co se týká cvičení, určitě vám nemusíme připomínat, jak prospěšné pro vás je! Nejdůležitějším faktorem, proč je tak důležité, je jeho schopnost zvyšovat zásobení vašeho těla kyslíkem - to se týká samozřejmě i prostaty. Cvičení navíc zlepší vaši náladu, psychiku, ochrání vás před riziky diabetu nebo srdečních potíží, uvolní váš stres a zlepší i vaše sexuální funkce. Čím více cvičíme, tím menší máme sklony k ukládání tuků, ve kterých bývají i toxiny. A v neposlední řadě cvičení pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a to pak působí jako prevence proti růstu rakovinných buněk v prostatě.
Cvičení bývá obzvláště důležité ve vyšším věku, protože s přibývajícími léty klesá vaše sexuální výkonnost. Pokud nebudete cvičit, budete na tom vždy hůře než ten, kdo cvičí pravidelně! Věk si vybírá svou daň a je důležité nejen být ve formě, ale udržovat si současně i svou sexuální výkonnost. Přitom ale není potřeba tvrdě trénovat a stát se maratonským běžcem. Vždy dostačují i takové aktivity, jako je chůze, běhání, strečink nebo míčové hry. Přidejte se tedy ke skupině jiných sportovců, zahrejte si s dětmi, pravidelně choďte na delší vycházky do parku, plavte v bazénu - vyberte si činnost, kterou máte opravdu rádi a u níž dokážete vydržet!

2 - DODRŽUJTE DIETU PROSPÍVAJÍCÍ PROSTATĚ
Zavedení diety na zdravou prostatu může pomoci k velké proměně toho, jak se budete cítit. Hlavním záměrem je přidat určité minerály a nutrienty, aby vaše tělo posílilo a bylo schopné se vyrovnávat s bakteriemi a nemocemi. Životně důležitým minerálem číslo jedna je pro vaši prostatu i sexuální zdraví zinek. Je přítomen v arašídech, čokoládě, slunečnicových semenech, sezamu, dýňových semenech, ústřicích nebo v mase (hlavně telecí játra, méně tučný roast beef nebo jehněčí).
Další důležitou složkou jsou mastné kyseliny omega-3. Tyto snižují hladinu cholesterolu a tím chrání naši hormonální výměnu. Kupujte proto vejce obohacená o omega-3, užívejte lněný olej, pšeničné klíčky, rybí tuk nebo jen prostě berte kapsle s rybím olejem jako doplněk své stravy.
A stejně tak, jako potřebujete přidat některé složky do vašeho jídelníčku, současně je i zapotřebí se jiným vyhýbat! Zřekněte se tedy bublinkových nápojů, černého čaje, kávy, průmyslově zpracovaných jídel a olejnatých nebo tučných potravin. Pokud vám to dovolí vaše peněženka, tak kupujte přednostně organické potraviny, maso z volně chovaných zvířat a místo do supermarketů choďte nakupovat k místním prodejcům, protože jejich zboží neobsahuje tolik chemikálií. Právě chemické přísady a konzervanty vedou k nadměrné produkci svalových hormonů, jež následně vyvolávají i hypertrofii prostaty. Dodržujte také optimální pitný režim - doporučuje se cca 8 sklenic vody za den. To urychluje vylučování toxinů z těla.
Také se vyhýbejte nebo alespoň snižte svou spotřebu alkoholu - především piva. Obzvláště kvasnicové pivo může zhoršovat záněty v prostatě. Alkohol obecně mívá tendenci zhoršovat chorobné příznaky prostaty. Výjimkou je pití červeného vína v přiměřeném množství - je ale nutné se mu vyhýbat v případě prostatitidy.

 

3 - VŽDY SE UDRŽUJTE V TEPLE!
Prochlazení je jeden z významných faktorů, které zhoršují stav prostaty. Mnozí muži si stěžují, že jejich chorobné příznaky se v průběhu chladných období zhoršují. Nepředpokládáme sice, že už zítra byste se měli přemístit na Floridu, ale důrazně doporučujeme, abyste se vždy udržovali v teple - obzvláště spodní část trupu. Oblékejte se s ohledem na venkovní teplotu nebo používejte ohřívací podložky pokud musíte sedět na studeném povrchu a především si berte teplé spodní prádlo, aby byla vaše prostata stále v teple. Za všech okolností se vyhýbejte sezení na chladných lavičkách nebo jiných studených předmětech v zimě!
Skvělým způsobem jak zahřát svou prostatu je sedací lázeň, jež se také používá k úlevám od bolesti. Stačí jen přidat do vany s hodně teplou vodou speciální sůl a pak v ní alespoň 10 minut relaxovat. To je obzvláště užitečné, pokud jste byli po delší dobu vystaveni chladnu a potřebujete se prohřát!

 

4 - NEVYNECHÁVEJTE NÁVŠTĚVY U LÉKAŘE A VYHLEDÁVEJTE SI INFORMACE
Čím více toho víte, tím chytřejšími se stáváte! To je obzvláště pravdivé, pokud jde o vaše zdraví. Nenabádáme vás ale, abyste s posedlostí hledali na internetu informace o jakémkoliv příznaku, který na sobě zrovna teď pozorujete nebo abyste se pokoušeli si sami určovat diagnózu - nic takového rozhodně nedělejte. Studujte ale informace o svých potížích a jejich léčbě, protože pokud budete v obraze a budete vědět o posledních trendech péče o zdraví nebo o možných léčbách, může vám to pomoci dělat lepší rozhodnutí. Čtěte v časopisech o zdraví, navštěvujte diskuzní fóra, kde jiní diskutují o posledních novinkách v péči o prostatu, o produktech nebo léčbách. Přidejte se k těm, kteří hodně vědí!
Nezanedbávejte také svou péči o zdraví a pravidelně navštěvujte svého praktického lékaře i urologa. Znejte svou přesnou diagnózu, naslouchejte lékařským doporučením, nechte si vždy udělat doporučované zdravotní prohlídky - je ve vašem zájmu si být jistý, že děláte vše, co je ve vašich možnostech, abyste svým potížím nedávali příležitost ke zhoršování. Nečekejte až bude příliš pozdě, buďte proaktivní, protože čím dříve se podaří podchytit vaši nemoc, tím snadnější je porazit ji!

 

5  - VYLEPŠETE SVOU VÝŽIVU DOPLŇKY NA PROSTATU!
Prostřednictvím běžného jídelníčku bývá prakticky nemožné si zajistit všechny důležité složky. To je důvodem, proč by potravinové doplňky měly být vždy v dosahu pro každého, kdo chce posilovat svůj imunitní systém, zvládnout chorobu nebo se proti ní preventivně chránit. S ohledem na zdravou prostatu je užívání potravinových doplňků obzvláště důležité, neboť některé z nejdůležitějších extraktů nebývají snadno k dispozici. Vaše tělo potřebuje prostředky pro zvládání nemocí a tyto mu můžete dodávat v podobě vitamínů a minerálů. Bez této výzbroje nebude vaše armáda dostatečně silná.
Jedny z nejdůležitější jsou výtažky ze saw palmetta a beta sitosterolu. Tyto jsou využívány ve většině doplňků na prostatu. Jejich pravidelné užívání je nejsnadnější cestou k udržení zdravé prostaty - proto nepodceňujte tento krok a řiďte se jím!

 

6 - MĚJTE DOSTATEK SEXU!
Toto by mohl být nejsnadnější krok k aplikování! Skutečně je to tak - takovýto prostý krok, jako je dostatek sexu, je neuvěřitelně účinným způsobem, jak udržet prostatu zdravou. Pokud dokážete mít sex 2x týdně, uděláte tím své prostatě velkou službu. Je tomu tak proto, že tekutiny v ní mohou proudit a opouštět vaše tělo, což je prevencí před stagnací a zánětem prostaty. Jednu věc je ale nutné z tohoto hlediska připomenout: dbejte opatrnosti, pokud nemáte jen jedinou stálou partnerku! Nechráněný sex může vést k bakteriální infekci a v mnoha případech může být příčinou problémů, které pak na vás následně dolehnou.

 

7 - PRAKTIKUJTE MASÁŽ PROSTATY!
Dalším snadným krokem, který napomůže k udržení zdravé prostaty, je zařazení masáží prostaty mezi vaše pravidelné činnosti. Je to jednoduché, diskrétní, zvládnete to sami a má již velmi dlouhou historii. Jde o alternativní léčbu, která účinkuje cestou přímé stimulace prostatické žlázy, zlepšuje její svalový tonus i cirkulaci krve. Pokud si zvolíte masáž sonickým přístrojem, zabere vám masáž pouze několik minut, můžete ji provádět třeba i ve sprše. Výsledky bývají obvykle překvapující a dostavují se již po 6 týdnech pravidelného opakování. V obchodech můžete najít různá provedení masážních pomůcek, ale buďte obezřetní u těch, které jsou současně nabízeny jako erotické pomůcky. Vaše investované peníze se vám nejlépe vyplatí, pokud si vyberete zařízení navržené jako zdravotní pomůcka, využívající vibrace.


Použitý zdroj:
www.totalprostatehealth.com/7-steps-to-a-healthy-prostate


A tož tak.

VaP


PS: pokud by vás zajímaly informace o přírodních metodách péče o zdravou prostatu, navštivte můj speciální web www.6-p.webnode.cz. Jako bonus pak ode mě můžete dostat i speciální příručku, obsahující překlady článků W.Zmachinského (stačí vyplnit kontakt ve formuláři, který je na tomto webu k dispozici).