10. Oslepeni vědou

08.04.2011 21:21

Dr. Carolyn Dean


Když jsem napsala svou knížku Death by Modern Medicine: Seeking Safe Solutions (Usmrcen moderní medicínou: Hledání bezpečných řešení) vyhledávala jsem tucty různých způsobů, kterými moderní medicína zradila veřejnost. Je to knížka, odhalující vše, co je špatné nebo zkažené v tomto oboru. Zrovna nedávno jsem narazila na další knížku tohoto druhu, která by nás možná mohla v tomto odhalení posunout ještě dále.

Zkuste i vy navštívit stránky
https://www.blindedbyscience.co.uk a z nich si zdarma stáhnout knížku s názvem Blinded by Science (Oslepeni vědou). Možnost volného stažení je tam avizována do 30.4.2011 a mně se tato knížka nesmírně zalíbila, neboť je naprosto brilantní!

Na uvedené adrese se můžete dostat k úvodu knížky a po registraci i k libovolné jedné kapitole. Pokud napíšete příspěvek do fóra o tom, co jste přečetli, budete mít přístup k další kapitole podle vlastního výběru. Budete tak mít nejen možnost reagovat na jiné přispěvatele, ale pokud se navíc autorovi stránek Matthewu Silverstoneovi (dále MS) zalíbí váš příspěvek, může jej zahrnout i do konečné verze této své knížky.

Tento autor stvořil na svém webu nový fenomén – interaktivní tvorbu knížek! Jde o výrazně tvůrčí počin, který může využít tzv. „efekt sté opice“ k tomu, aby ještě více lidí poznalo, jak silně nás věda oslepila a ukolébala.

Připojte se i vy k fóru a přidávejte své komentáře – protože sama vím, nakolik nás už věda oslepila a ráda bych se o to podělila s dalšími lidmi, kteří to vnímají stejně.

MS říká, že by rád nasměroval vědu správnějším směrem – i kdyby to mělo být jen o malý kousek. Já sama sice netuším, kam by měl nový směr mířit, ale mám chuť se k němu přidat.

MS označuje sám sebe za řadového zprostředkovatele (serial entrepreneur). Má běžné univerzitní vzdělání v ekonomickém oboru a vyšší stupeň vzdělání v v mezinárodním obchodu. Jeho kariéra se zastavila uprostřed cesty, protože jeho syn vážně onemocněl a on se mu musel začít naplno věnovat. Přitom se navíc ještě začal zabývat sociální internetovou síti. Byl to vlastně nedostatek vědecké medicínské pomoci, který jej dovedl k pochybnostem o všem, co slyšel v souvislosti s vědeckým výzkumem.

V podstatě lze tvrdit, že myšlení MS je mimo „krabici“ vědeckých specialistů, protože mu nebyly vštěpovány vědomosti žádné specializace z oblasti medicíny. V průběhu posledního století jsme svědky toho, jak stále užší specializace zabraňuje zvídavým myslím jedinců ve spolupráci na formulování komplexnějších poznatků.

Jedním z příkladů může být třeba to, že podrobnější zkoumání dovedlo MS k vysvětlení podstaty homeopatie, spočívající v tom, že „voda je schopná měnit své vibrační frekvence podle jakékoliv substance, se kterou přichází do kontaktu.“ A díky tomu se mu podařilo doložit, že „homeopatie funguje na principu fyziky a nikoliv biochemie.“ K takovému závěru má ale největší šanci dojít jen ten, kdo není úzce specializován ve fyzice nebo biochemii. Přístup specialistů slouží hlavně k tomu, aby vrhal jasné světlo na jejich zkreslené vědomosti, které pak mohou pozorovat jiné oči. Odtud tedy titul knížky MS „Oslepeni vědou“ můžeme označit za velmi případný.

Také já nyní u sebe pozoruji jedno vědecké dilema. Momentálně se zabývám studiem minerálních částic o rozměrech v řádu pikometrů (tisíckrát menší než nanometry – pozn překl.) To je vlastně reálná velikost minerálních částic, které zužitkovávají rostliny prostřednictvím svých vlasových kořínků a nám pak umožňují, abychom je prostřednictvím trávicího systému absorbovali ze své stravy. Jsem přesvědčena, že tato cesta je mnohem zdravější, než například uhličitan vápenatý, jehož částice jsou natolik rozměrné, že jej tělo dokáže absorbovat pouze s účinností na 4% (přestože bývá podáván až v mnohagramových dávkách). A protože medicína se zatím nezajímá o studium částic minerálů v tak malých velikostech, je to jako by tyto vůbec neexistovaly.

Fyzikové velmi vzdáleni medicíně ovšem objevili, že buněčné kanálky, kterými mohou procházet minerály, mívají průměr kolem 4-5 angströmů (tj. 400 – 500 pikometrů)! To v důsledku znamená, že částice minerálů o velikosti piko mají velmi dobrou schopnost vstupovat do buněk. Protože ale lékaři nevěnují pozornost znalostem fyziků, jejich znalosti z tohoto oboru bývají až propastně chabé.

Naštěstí se objevilo fórum soustředěné kolem MS, které může specialistům sloužit jako prostředí pro komunikaci a diskuze o jejich objevech nebo selháních a tak se může podařit rozbít neprůhlednou skříňku, do které nás dostala současná věda.

Navštivte i vy stránky
www.blindedbyscience.co.uk a přesvědčte se sami, co můžete objevit na horizontu inteligentního dotazování, pokud přijmete větší odpovědnost za své zdraví a stav naší vědy!


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/031802_blinded_science.html)