16. Lékařka Dr. Terry Wahls sděluje, jak změnou stravy vyléčila svou roztroušenou sklerózu

07.10.2014 20:47

Raw Michelle

Ke zvratu, který vedl k tomu, že se Dr. Terry Wahls stala z praktické lékařky pacientkou, došlo v roce 2000. Tehdy se u ní projevila roztroušená skleróza a její budoucí vyhlídky počaly vyhlížet pochmurně.[1] Už po třech letech od určení této diagnózy se u ní i navzdory léčbě nejnovějšími léky projevovaly devastující příznaky, odpovídající druhému stádiu choroby a jakýkoliv jejich spontánní ústup byl označen za nemožný. I když nepřestávala brát léky pro chemoterapii a další „zázračné“ přípravky, její stav se stále pomalu zhoršoval.

Dnes ale znovu stojí na nohou a na svých osvětových přednáškách mluví o svém navráceném zdraví. Dr. Wahls se nyní sama označuje za „prvního praktického lékaře, který ví alespoň něco málo o zdravé výživě.“ O přístupu klasické medicíny k roztroušené skleróze říká: „I když toho víme jen velmi málo o skutečné příčině této nemoci, dává medicína při její léčbě absolutní přednost pouze nejnovějším lékům a posledním technologiím.“[1]

Vyléčení je možné změnami ve čtyřech klíčových oblastech

K úspěšnému vyléčení, které odstranilo ztrátu paměti, připoutání ke kolečkové židli a celkovou vyčerpanost, vedlo soustředění na vnější faktory, které mohou ovlivňovat lidské zdraví. Odborná literatura vyjmenovává tyto čtyři klíčové oblasti:
- způsob stravování
- toxiny, kterým se vystavujeme
- tělesná aktivita
- stresová zátěž
Jakmile Dr. Wahls provedla výrazné změny v těchto oblastech, začala se uzdravovat.

Na jejím jídelníčku začala dominovat listová zelenina, výrazně barevné ovoce i zelenina (borůvky, červená řepa), zelí, cibule a další zelenina bohatá na sloučeniny síry a také houby a mořské řasy. Ty jsou nezbytné k tomu, aby se mohlo lidské tělo léčit.[1] Některé vědecké studie již prokázaly, že např. mořské řasy pomáhají k vyléčení široké škály nemocí, počínaje léčbou poranění a konče rakovinou.[2] Dr. Wahls varuje, že alarmujícími prohřešky v životosprávě lidí ve vyspělých zemích dnes bývají především nadměrná konzumace cukru a nedostatek pohybu.

Lidé by měli jíst jedině organicky pěstovanou stravu a vyhýbat se škodlivým toxinům, těžkým kovům, pesticidům a rozpouštědlům. Všechny tyto jedovaté látky totiž poškozují naše hormony a znemožňují správný průběh chemických procesů v našich tělesných buňkách.[1] Často se dokonce stává, že laboratorní rozbory odhalují i v mnoha prodejnách zdravé výživy potraviny, obsahující škodlivé koncentrace arzenu, rtuti, olova nebo hliníku![3]

Náš denní režim by měl obsahovat tělesnou aktivitu a meditaci. Dr. Wahls upozorňuje, že většina lidí má dnes tendenci trávit celý den v práci sezením u počítače a pak doma odpočívají zase jen při dalším vysedávání.

Přechod na zdravý životní styl pak přináší změny, kdy ze zbavujeme problémů s duševním zdravím, se záněty. neurologickými problémy, obezitou a i s mnoha dalšími. Naše zdraví se tím pak významně zlepšuje.

Časový průběh léčby Dr. Wahlsové jako výsledek jejích změn životního stylu

Po 6 měsících: byla schopna v nemocnici samostatné chůze bez opory. Lékaři ji snížili dávky léků.

Po 9 měsících: mohla jezdit na kole kolem domu.

Po 12 měsících: s rodinou absolvovala výlet na kole v délce 18 mil.

Dnes o sobě Dr. Wahls říká, že se velmi změnila - jak osobně, tak i ve své profesi. Své zdravé návyky stále udržuje a svým pacientům nabízí dietu pojmenovanou jako "Wahls Diet". Nemocné motivuje slibem, že pokud budou dodržovat léčebný plán, může se jejich zdraví zlepšit natolik, že už nebudou potřebovat žádné léky.

„Léčba, kterou mi poskytovala klasická medicína, nebyla schopna zastavit zhoršování mého stavu, které vedlo až k upoutání na lůžko a hrozila mi i demence,“ konstatuje Dr. Wahlsová. Návrat ke zdraví mí umožnila až změna jídelníčku, ochrana před toxiny z vnějšího prostředí, zvýšená tělesná aktivita a snížení stresu. A takové změny by mohly předznamenávat návrat zdraví pro všechny... [1]


Odkazované zdroje:
[1] https://www.mindbodygreen.com/0-14451/how-i-went-from-wheelchair-to-walking-by-changing-my-diet-dr-terry-wahls.html?utm_campaign=recommendation&utm_medium=popular&utm_source=feature
[2] https://www.naturalnews.com/006586.html
[3] https://www.naturalnews.com/043871_seaweeds_heavy_metals_wakame.html


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/046601_multiple_sclerosis_healthy_diet_organic_food.html)