4. Chřipková pandemie v r.1918: léčba, která zabírala

19.04.2013 21:30

Kim Evans

Na chřipkovou pandemii v roce 1918 zemřelo přinejmenším 20 miliónů lidí. Velmi zajímavou informaci k tomu ale přináší Eleanora McBean, Ph.D., N.D.: „Na léky orientovaní lékaři a nemocnice zaznamenávaly až 33% úmrtnost na chřipku, avšak byly i nemocnice a sanatoria (Battle Creek, Kellogg and MacFadden's Health Restorium), kde se dosahovalo téměř 100% uzdravení.“


Hodně lidí, kteří tohle čtou, ale už ví, že léky nejsou téměř nikdy optimálním prostředkem na to, co trápí tělo. Víte však, jakým způsobem bylo dosahováno téměř 100% uzdravení v Battle Creek - zařízení, které řídil Dr. John Harvey Kellogg?


V roce 1918 o tom vyšel článek pod titulkem „Léčba španělské chřipky“ ( Spanish Influenza Treatment), který napsal Dr. Kellogg a v němž popisuje doporučované postupy léčby.

Za prvé si pacienti aplikovali dvakrát denně klystýr, aby si vyčistili tlusté střevo. K tomu se používalo 1 až 1,5 litru teplé vody, aby se střevo důkladně pročistilo a všechny usazeniny z něj byly odstraněny kompletně. S klystýry se začalo už od počátku onemocnění a pokračovalo se až do úplného uzdravení.


Za druhé pacienti denně vypili až 4 litry vody nebo ovocných šťáv, aby se podpořilo vylučování ledvinami a pokožkou. Každou půlhodinu kromě doby spánku bylo potřeba vypít jednu sklenici. Do stravy byla vmíchávána vláknina v podobě otrub, přidávala se i k ovesným vločkám a rýži, aby se dosáhlo povzbuzení střevní peristaltiky a eliminovaly se možné potíže s trávením.


Používaly se krátké horké koupele a horké přikrývky k úlevě při horečce a od bolesti v zádech a v nohou. Nemocní byli zabalováni do přikrývek, ohřátých na teplotu, kterou „ještě mohli snášet“, další vrstvu tvořila mokrá vyždímaná přikrývka, aplikovaná na dobu 15-20 minut. Vnější zábal pak sestával z vlněné deky a hlava s tvářemi byly udržovány v chladu. Pokud se tep příliš zrychloval, přikládal se nad srdce ledový obklad. V případech velmi vysokých teplot byly horké zábaly používány jen na 4-5 minut.


V případech bolestí hlavy se používaly studené obklady. Při vysokých horečkách se studené obklady používaly bezprostředně po horkém zábalu, aby se dosáhlo sražení teploty.


O konzumaci cukru, předzpracovaných potravin a kaloricky bohatých jídel s nízkou výživovou hodnotou (junk food) se v roce 1918 ještě jako o problému mnoho nevědělo, ale je potřeba se jim při chřipce a horečkách vyhýbat. Je to obecně užitečná rada pro každou situaci, kdy vaše tělo jeví známky nějakého problému. Pacienti u Dr. Kellogga byli drženi v posteli ještě několik dnů po odeznění horečky.


Ve zmiňovaném článku bylo poznamenáno, že tento způsob léčby při jeho rozumné aplikaci přinesl jen „nepatrné množství“ úmrtí na následky chřipky a zápalu plic, který často chřipku následuje. Je hlavně skutečností, že ti, kteří použili tento léčebný postup, se sami přesvědčili o jeho účinnosti.


Další informace:

https://biophile.co.za/children/superviruses-and-the-epidemic-of-fear

https://www.whale.to/a/mcbean1.html

https://docs.google.com

https://www.answers.com/topic/battle-creek-sanitarium


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/026998_cleansing_influenza_foods.html